Міні-трактор
У багатьох із нас садовий міні-трактор підсвідомо асоціюється з сільськогосподарським трактором, тільки меншого розміру. Якщо згадати, що вітчизняна промисловість і досі випускає фермерські міні-трактори, то така точка зору здається цілком логічною.
Але до тих що з'явилися останнім часом садовим мінітракторам подібна логіка не може бути застосована. Купити мінітракторі на цьому сайті. Як правило, всі вони "родом" з Європи, а там менталітет зовсім інший. Власна присадибна територія - це не плацдарм для вирощування овочів і фруктів. На ній розбивають газони, влаштовують клумби - словом, акцент робиться на красу, а не на "центнери з гектара" Звідси і відповідні вимоги до техніки - вона пристосована в першу чергу для догляду за газонами, доріжками, відкритими брукованими площадками і т. д. Орним роботам в цьому списку місця немає, тільки за рідкісним винятком. Звичайно, логічніше було б назвати такий міні-трактор "газонним", але найчастіше все-таки вживається "садовий" .Здавалося б, ну що заважає причепити до міні-трактора плуг і орати? Тим більше що потужність дозволяє. Відповідь проста: вимоги до газонної та сільськогосподарської техніки досить суперечливі, тому мало хто з виробників намагається впрягти в одну упряжку "коня і боязку лань". Машина, стригуча газон, не повинна його пошкоджувати, звідси випливає невелика вага і мінімальний тиск на грунт, а значить, широкі покришки з невисоким протектором. У сільськогосподарського трактора для оранки все навпаки.Хочеш не хочеш, а доведеться змиритися з думкою, що орати на садовому міні-тракторі не вийде. Для чого ж він тоді потрібен? Основне призначення - це повномасштабний догляд за газоном - стрижка, мульчування, внесення підгодівлі і добрив, аерація. Крім того, міні-трактор може прибрати сміття, як з газону, так і з доріжок з будь-яким покриттям, перевозити вантажі, прибирати сніг, обприскувати дерева.Як бачимо, можливості міні-трактора залежать від того, яке додаткове устаткування на нього встановлено. Це обладнання прийнято ділити на "навісне" і "причіпний". Перше не потребує приводі від мотора і або не має рухомих вузлів (причіп, наприклад), або для їх роботи достатньо крутного моменту від власних коліс (розкидач насіння і добрив). Друге під'єднують до валу відбору потужності, як снігоприбирач наприклад.
Двигун
З цього боку очікувати підступу не доведеться, якщо ви купуєте міні-трактор відомого виробника в спеціалізованому магазині. Серйозні світові лідери, наприклад, Husqvarna, оснащують свою техніку двигунами відомих фірм: Briggs & Stratton, Honda, Kawasaki, Kohler. Зазвичай це гільзованний одно- або двоциліндрові двигуни з солідним ресурсом, потужністю від 10 до 25 к.с., з системою змащення під тиском.
Трансмісія
Поширені два типи - механічна і гідростатична. Аналогія з автомобілем повна, все одно, що машина з "механікою" або "автоматом". Найбільш зручні, природно, ті, що з гідротрансмісією. Найчастіше у такого міні-трактора дві педалі. Одна переднього ходу, інша заднього: чим сильніше тиснеш на одну з них, тим швидше рухаєшся в обраному напрямку.
Рульове управління
Найчастіше зустрічаються моделі з передніми поворотними колесами, як у автомобілів. Рідше трапляються більш екзотичні варіанти: з поворотними задніми колесами або з шарнірнозчленованою рамою.І нарешті, найважливіший момент при покупці міні-трактора. Купуйте серйозний агрегат тільки в спеціалізованому магазині, у якого є власний сервісний центр. Найчастіше люди купують техніку дешевше в гіпермаркеті, позбавляючи себе можливості придбати якісь аксесуари, комплектуючі, витратні матеріали або запчастини.