Ремонт автомобилей
30.11.2022
Пассажирские перевозки
23.11.2022
Советы автолюбителям
14.11.2022
Грузоперевозки
24.10.2022
Грузоперевозки
15.10.2022
Советы автолюбителям
10.10.2022

Коли потрібно міняти масло в двигуні - рекомендації фахівців

28.10.2020
320
0

З першого погляду питання, коли міняти масло в двигуні, не повинен стояти так гостро: виробник авто все вказує у своїй інструкції. Але все не так просто: кожна машина експлуатується в певних умовах, які мають прямий вплив на періодичність заміни моторного масла. Які тут можуть бути нюанси?

Навіщо міняти моторне масло

Щоб відповісти на це питання, спочатку потрібно зрозуміти призначення масла в двигуні. Головне завдання - зменшення тертя між деталями. Інтервал заміни мастила залежить від умов експлуатації, а це висока температура, тиск. Масло працює відразу по декількох напрямках:

  • змащує вкладиші, циліндри з поршнями, плюс, деталі газорозподільного механізму;
  • охолоджує двигун: від поршнів через кільця тепло відводиться через масляну плівку до циліндра;
  • миє силовий агрегат: в цьому можна переконатися, зливаючи «відпрацювання»: вона напевно буде темною.

Вибір правильного інтервалу заміни масла продовжує «життя» деталям двигуна: вартість багатьох з них набагато вище ціни каністри свіжого масла. У міру експлуатації воно неминуче старіє через окислення, вироблення присадок, накопичення забруднень. В результаті масло перестає виконувати свої функції.

Що буде, якщо не міняти вчасно моторне масло?

Результат в будь-якому випадку буде невтішним, їзда на «відпрацювання» призводить до:

  • перегріву двигуна, т. к. поганої мастильний матеріал гірше відводить тепло;
  • збільшення тертя між деталями, що призводить до їх передчасного зносу, і, як наслідок, капітального ремонту, який обійдеться недешево;
  • прогресуванню корозії всередині мотора;
  • забивання брудом масляних каналів, що веде до зниження тиску в системі і в кінцевому підсумку до того ж капремонту.

Коли потрібно міняти моторне масло

Кожен автолюбитель хоче точно знати, як часто потрібна заміна цього витратного матеріалу. Інтервал між процедурами залежить від безлічі факторів. Наприклад, один з них - найбільш часте місце експлуатації автомобіля. Одна справа, якщо ви постійно їздите в місті і зовсім інше - по магістралях на далекі відстані. Також певний вплив на частоту заміни масла надає стиль їзди. Витратний матеріал доведеться міняти частіше, якщо ви любитель «рвати» зі світлофорів, брати участь в будь-яких перегонах. Але частина автовласників наполегливо йдуть виключно рекомендаціями автовиробника і не хочуть міняти масло раніше терміну, зазначеного в інструкції. Як часто це потрібно робити? Зазвичай пишуть через 15 тис. Км.

В середньому житель великого міста, постійно їздить на авто, проїжджає десь 30 км зі швидкістю приблизно 50 км / год протягом декількох годин, враховуючи пробки. За цей час на трасі можна «намотати» сотню-другу кілометрів. Логічніше підраховувати Мотогодини. При швидкості 50 км / год, це 300 ч роботи мотора, т. К. Виробник пропонує міняти масло через 15 тис. Км. По трасі ці кілометри можна пройти за набагато менший час.

Ще один момент: машини, тривалий час простоюють в гаражі або на вулиці. Мається на увазі термін більше року. У такій ситуації масло потрібно обов'язково замінити. Наявні в ньому присадки без збовтування, що відбувається при їзді, осідають на дно картера, а нагорі залишається марна рідина. Якщо завести мотор з таким маслом, капремонт неминучий в самий найближчий час. Заміни можна уникнути, якщо раз на місяць заводити мотор і проїжджати пару-другу кілометрів.

Висновки

При експлуатації в великому місті рекомендується заміна масла в двигуні через 7,5, максимум, 12 тис. Км. Якщо авто частіше буває поза мегаполісом, заливати новий витратний матеріал можна і через 15 тис. Км. Це правило справедливо для нових автомобілів. А для заміни масла рекомендуємо звертатись до надійних СТО у вашому місті, якщо ви проживаєте у Львові то краще звернутись сюди.

О материале
Ошибка в тексте? Выделите и нажмите Ctrl+Enter!

Теги: коли потрібно міняти масло в двигун, заміна масла в двигуні
Об авторе
Оставь комментарий

Войдите на сайт

Нет фото

Реклама

Авто объявления

Новости партнеров