Як вибрати автомобільні дзеркала
Всі автомобілі в наш час мають бічні дзеркала. Якщо їх не буде, водій не зможе побачити повної дорожньої картини. Як результат: ні безпеки на дорозі, ні комфортної їзди. Коли старі дзеркала виходять з ладу, постає проблема вибору і настройки нових.
Які вони бувають
На автомобілях завжди є два бокових дзеркала і ще одне внутрішнє, яке встановлено в салоні. У великовантажного транспорту внутрішнього дзеркала, втім, немає – воно не дає огляду. Компенсується це установкою більших бічних дзеркал. Часто ставляться дзеркала «мертвої» зони, які дозволяють отримувати в реальному часі повну картину ситуації на дорозі.
Основних видів бічних дзеркал два:
- Накладні. Вони ставляться поверх штатних комплектів, які встановлюються на транспорт ще на заводі.
- Замінні. Йдуть як заміна старих дзеркал. Найбільш поширені, через те, що автомобілісти воліють міняти стару зношену деталь на нову.
Продають дзеркала водіям безліч фірм. Це дуже великий ринок, в якому добре б орієнтуватися.
Які вимоги пред'являються до дзеркал
Виробники при проектуванні зовнішніх дзеркал намагаються врахувати весь ряд вимог, які пред'являються до подібних виробів. А саме:
- зовнішні дзеркала ні в якому разі не повинні спотворювати як колір, так і форму об'єкта в відбитті;
- аж до лінії горизонту в дзеркала повинна відмінно проглядатися ділянка дороги, що знаходиться позаду автомобіля;
- при їзді по нерівній дорозі відбиття має бути чітким, без спотворень;
- корпуси зовнішніх дзеркал при сильних механічних впливах повинні складатися;
- виріб по своїм габаритам не повинен перевищувати ширину транспортного засобу більш ніж на 40 сантиметрів;
- кріплення повинно проектуватися так, що при зіткненні дзеркала з об'єктом воно або складається, або відламується;
- дзеркало повинно бути безпечним, не утворювати при розбитті небезпечних осколків і не повинно мати гострих окрайок.
Ті ж вимоги пред'являються до салонних виробів. А вибрати дзеркала пропонує сайт https://zapchasti.ria.com/uk/c/zerkala-all/city-kolomyya/.
Як захистити водія від сліпучого світла
Найпоширенішим видом захисту є фарбування. Зустрічаються золоті, сірі, жовті, блакитні, коричневі дзеркала, а також кількох інших кольорів. При цьому сірий і блакитний тон значно зменшує ризик засліплення. Жовті ж відтінки гарантують чіткість картини що відбивається.
Деякі дзеркала обладнані особливим оптичним елементам, яким є поміщений між склами рідкокристалічний матеріал. А особливість ось у чому: коли на елемент падає світло, він просто його відбиває, але коли відбиття може засліпити водія, електронна система управління подає струм на матеріал елемента, шляхом чого змінюється його прозорість. Це відмінне рішення для салонного дзеркала. Так воно не буде осліплювати водія.
Практикується також тонування. Фахівці називають це спектральним захистом. Дзеркала заднього виду тонуються ретельно підібраним матеріалом, який послаблює спектральні складові світла, здатні засліпити водія. Правда, тут багато що залежить від особливостей зору тих, хто знаходиться в салоні.
І нарешті, використання клинового оптичного елемента. Суть в тому, що зовнішня і внутрішня поверхня скел з нанесеним шаром розташовуються не плоско, але під невеликим кутом. Корпус дзеркала обладнаний механізмом, за допомогою якого виставляються положення «день» або «ніч». У денному положенні об'єкти позаду автомобіля яскраво відбиваються від дзеркального шару, а в нічному відбитті немає великою яскравістю. Регулювання здійснюється або вручну, або шляхом автоматики, що зчитує показання від датчиків освітленості.
Критерії вибору
Купити якісне дзеркало може бути непросто. Дзеркальний елемент покривається шаром оксиду срібла (амальгами), а також спеціальною фарбою. У підробках замість оксиду срібла використовується алюміній. Алюмінієве покриття довго не служить.
Серед додаткових опцій зовнішніх дзеркал зустрічається підігрів. Нагрівальні елементи можуть бути наступними:
- Тонкий дріт, покритий термостійкою ізоляцією. Дріт знаходиться на звороті елементів що відбивають.
- Резистивний елемент трафаретного типу, який складається зі струмопровідної пасти. Паста наноситься на полімерну плівку малої товщини.
- Суцільний резистивний елемент. Йдеться про особливу плівку, яка знаходиться на зворотному боці оптичного елемента. Плівка також грає роль захисного шару.
Електричний обігрів може бути з'єднаний паралельно з електричним ланцюгом обігріву заднього скла, або підключений до власного ланцюга з запобіжником, розрахованим на струм 5,0-7,5 Ампер. Сама функція обігріву дуже корисна, особливо якщо автомобіль експлуатується в регіонах з холодним кліматом.
Висновок
Всі автомобільні дзеркала від дорогих оригіналів до дешевих аналогів справляються зі своїм основним завданням. Найцікавіше криється в деталях, додаткових опціях і збірці. Бюджетні дзеркала швидко виходять з ладу, через те, що на їх виробництві по максимуму економили. Навіть якщо економія у вас в пріоритеті, все одно варто розглядати варіант покупки оригіналу. Доцільніше буде міняти не все дзеркало в зборі, а тільки дзеркальний елемент.