Аренда транспорта
20.05.2022
Автозапчасти
25.04.2022
Ремонт автомобилей
25.04.2022
Страхование авто
19.04.2022
Советы автолюбителям
21.02.2022
Автозапчасти
18.02.2022

Як доглядати за акумулятором?

14.03.2021
502
0

Розуміння значимості догляду за акумулятором приходить до автомобілістів як правило взимку. Саме в зимовий час запізнитися на важливу зустріч, через розрядженого акумулятора найімовірніше.

Насправді якщо за акумулятором доглядати постійно, то він легко прослужить 7 і більше років.

Акумулятори бувають:

Акумулятори, які обслуговуються - мають заливні путті, для контролю щільності електроліту і для перевірки поточного рівня. Сьогодні даний тип потихеньку спливає в минуле і зустрічається на полицях магазинів все рідше і рідше.

Акумулятори, які не обслуговуються - не вимагають особливої ​​уваги за рівнем електроліту і його підтримки в міру витрати. Мають спеціальний клапан для відведення газів і володіють можливістю періодичної підзарядки. Саме до цієї групи належить більшість сучасних акумуляторів.

 1. Не перевантажуйте свій АКБ

У зимовий час багато автомобілістів перевантажують свої акумулятори, намагаючись заводити свій автомобіль. Але причина може бути не в акумуляторі, а в якості масла, палива, свічок і т.д. Тому перш, ніж перевантажувати свій АКБ спершу краще з'ясувати причину, по якій ваш автомобіль не заводиться.

 1. Зміст в чистоті

Корпус і клеми акумулятора моють бути чистими. На них не повинно бути бруду, окислів і т.д. Якщо клеми вашого акумулятора окислилися, їх потрібно зачистити за допомогою нашатирю і металевої щітки.

Отже в що не обслуговуються акумулятори часто забивається клапан для відведення газів, що може привести до пошкодження корпусу акумулятора скупчилися газами.

 1. Фіксація клем

Клеми АКБ завжди повинні бути міцно зафіксовані, в іншому випадку вони можуть злетіти на ходу, що не приведе ні до чого хорошого і навіть може стати причиною ДТП.

 1. Контроль електроліту

Даний пункт потрібен тільки власникам акумуляторів, які обслуговуються . Обсяг електроліту безпосередньо впливає на ККД акумулятора, особливо в зимовий час.

Якщо обсяг електроліту зменшився, потрібно долити в електроліт дистильованої води. Але знайте, після доливання дистильованої води, час зарядки АКБ помітно зросте.

 1. Зарядка акумулятора

Якщо ви тривалий час не їздили на автомобілі, ймовірно ваш акумулятор сів. Щоб далі його експлуатувати, потрібно відновити рівень заряду до нормального стану. Якщо ви змогли завести автомобіль, то ви можете зробити тривалу поїздку, щоб ваш АКБ встиг зарядитися. Альтернативний варіант - скористатися зарядним пристроєм, або зарядити автомобільний акумулятор в сервісному центрі.

 • Вийміть акумулятор з авто
 • Зачистіть клеми від бруду і окису
 • Витріть акумулятор сухою ганчіркою
 • Якщо ваш акумулятора обслуговується - відкрутіть всі кришки від банок з електролітом
 • Підключіть акумулятор із зарядним пристроєм згідно з його інструкції.
 • В процесі зарядки продовжуйте контролювати процес.
 • По завершенню зарядки, зарядний пристрій, як правило, сам вимикається.
 • При відключенні АКБ спочатку відключайте клему «-»

Увага: Зарядку акумулятора не бажано проводити в житловому приміщенні. Тримайте дітей та домашніх тварин подалі від акумулятора в процесі зарядки.

 1. Зберігання акумулятора в зимовий час

Якщо АКБ буде тривалий час зберігатися на морозі, то його характеристики значно погіршаться. Тому, якщо ви не плануєте їздити на автомобілі взимку - виймайте акумулятор і помістіть його в опалювальне приміщення.

І навіть під час зберігання, акумулятор потребує періодичної підзарядки.

О материале
Ошибка в тексте? Выделите и нажмите Ctrl+Enter!

Теги: заряд акумулятора, зарядити акумулятор
Об авторе
Оставь комментарий

Войдите на сайт

Нет фото

Реклама

Авто объявления

Новости партнеров