Грузоперевозки
26.03.2024
Продажа автомобилей
19.03.2024
Автообзор
24.11.2023
Продажа автомобилей
23.10.2023

Використання кран-балки в автосервісі

24.11.2019
698
0

Потреба автосервісної майстерні у тому чи іншому підіймально-транспортному обладнанні залежить від того які саме види робіт там виконуються і який тип автомобілів (легкові, вантажні) там ремонтуються. У деяких випадках достатньо купити таль електричну або ручну, а іноді - неможливо обійтися без вантажопідйомного мостового крана.

Відразу уточнимо, що мова зазвичай йде про спрощени різновиди крана мостового, котрі у народі і серед багатьох фахівців прийнято називати кран-балкою (хоча у загальноприйнятій офіційній класифікації вантажопідйомного обладнання термін «кран-балка» відсутний). Отже, розглянемо особливості різних типів кран-балок і особливості їх використання в підприємствах автосервісу.

У першу чергу, їх прийнято ділити на електричні та ручні - за типом приводу, а також на підвісні й опорні - за способом розміщення. Цілком очевидно, що вартість електричної кран-балки, а також вартість її обслуговування й експлуатації (витрати на електроенергію) істотно вищі у порівнянні з ручним аналогом, який приводиться до дії за допомогою механічного приводу за рахунок мускульної сили працівника.

Але зате й її продуктивність, що залежить тільки в основному від потужності електродвигуна, незрівнянно вище! Напрошується цілком очевидний висновок: купити кран-балку електричну має сенс для великої просторої автомайстерні, де в добу обслуговуються десятки автомашин. Якщо ж мова йде про невеликий автосервіс, де доводиться піднімати та переміщати автомобілі, а також важкі габаритні їх окремі агрегати (запчастини) відносно рідко, то цілком можна обмежитися ручною кран-балкою або просто одним талем.

Що стосується розподілу кран-балок на опорні і підвісні. Можна однозначно стверджувати, що підвісні кран-балки застосовуються в автомайстернях набагато частіше, ніж їх опорні аналоги. По-перше, опорні кран-балки обходяться у цілому власникам бізнесу помітно дорожче через необхідність споруджувати опори, на яких закріплюються підкранові шляхи, по яких переміщається головна мостова конструкція з підвішеною на неї вантажопідйомним механізмом - талем. По-друге, ці опори займають корисну робочу площу у майстерні.

Установка опорної кран-балки в автомайстерні виправдана тільки у випадках, якщо мова йде про роботу з важкими автомобілями (вантажними і броньованими) або автобусами. В інших випадках - краще купити кран-балку підвісну, вся конструкція якої кріпиться під стелею до капітальних конструкцій будівлі і, завдяки такій особливості, абсолютно не займає робочого простору на підлозі.

кран-балка

Детальніше ознайомитися з особливостями різних видів кран-балок, а також актуальними цінами на них, можна на сайті Київського заводу підйомно-транспортного обладнання, який ось уже багато років займається їх випуском. Адреса сайту КЗПТО - https://kzpto.com.ua

О материале
Ошибка в тексте? Выделите и нажмите Ctrl+Enter!

Теги: кран-балка
Об авторе
Оставь комментарий

Войдите на сайт

Нет фото

Реклама

Авто объявления

Новости партнеров